Firma Beat-Sonic opracowała system, ułatwiający kierowcom samochodów Lexus parkowanie w niewygodnych miejscach przy użyciu miniaturowej kamery umieszczonej na przednim grillu. Instalacja urządzenia jest prosta i nie wymaga modyfikowania instalacji samochodu.

Posiadacze aut wyposażonych w kamerę cofania szybko doceniają jej zalety – żadne inne rozwiązanie nie pozwala tak skutecznie unikać zawadzenia o mało widoczne przeszkody, takie jak niskie słupki czy kamienie. I często dochodzą do wniosku, że taka kamera przydałaby się również z przodu, bo zwłaszcza w nisko zawieszonych samochodach, takich jak sportowa limuzyna Lexus IS, przedni zderzak jest również narażony na uszkodzenia, choćby w kontakcie z wysokim krawężnikiem.

Właśnie takie rozwiązanie stworzyła amerykańska firma Beat-Sonic, specjalizująca się w akcesoriach elektronicznych dla samochodów Lexus. Urządzenie o nazwie Beat-Sonic CS5EP włącza się między wyświetlaczem nawigacji i kamery cofania, a fabrycznym układem wideo – wystarczy tylko przepiąć wtyczki, nie trzeba modyfikować fabrycznych kabli.

Po zainstalowaniu systemu, naciskając jeden przycisk można w dowolnej chwili spowodować wyświetlenie na ekranie obrazu z kamery przedniej lub tylnej (również bez włączania biegu wstecznego) albo obrazu systemowego, np. nawigacji. Przednia kamera wyposażona jest w obiektyw typu rybie oko o bardzo szerokim kącie widzenia, co jak można zobaczyć na filmie demonstrującym działanie kamery w Lexusie IS, zapewnia doskonałą widoczność zasłoniętego przez maskę obszaru przed autem.

System jest zgodny z większością modeli Lexusa. Koszt interfejsu to 199 dolarów, kamery – 150 USD.

 

Źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=91EhVPp4xjk