Lexus LX 570 jest produkowany wyłącznie z nadwoziem zamkniętym, ale nie znaczy to, że nie można kupić flagowej terenówki japońskiego producenta w wersji ze składanym dachem.

Modyfikację Lexusa LX na kabriolet opracowała amerykańska firma Newport Convertible Engineering, od 1983 roku zajmująca się specjalistycznymi przeróbkami samochodów wszelkich marek - przede wszystkim luksusowych. Oferta obejmuje kabriolety, samochody kuloodporne i do celów specjalnych, np. dla myśliwych.

Ile kosztuje takie auto? Na stronie internetowej NCE nie znajdziemy oczywiście cennika, bo koszt zależy od zakresu modyfikacji oraz instalowanego wyposażenia i zawsze jest efektem indywidualnej umowy. Niedawno nowy Lexus LX 570 Convertible, przygotowany przez NCE, pojawił się w ofercie salonu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Biały LX 570 ma beżowy, składany dach o odcieniu idealnie dopasowanym do koloru skórzanej tapicerki. Samochód jest ośmiomiejscowy z ostatnim rzędem siedzeń, składanym elektrycznie. Zmechanizowane są również drzwi bagażnika. Lexus LX 570 ma benzynowy silnik V8 5.7 o mocy 383 KM z napędem, przenoszonym na cztery koła przez elektronicznie sterowaną, ośmiobiegową automatyczną przekładnię sekwencyjną. Cena wywoławcza to 1,3 mln dirhamów, czyli ok. 980 tys. zł.