Firma Webasto zaprezentuje na targach Caravan Salon 2017 w Düsseldorfie mniejsze i lżejsze urządzenia dla pojazdów kempingowych.

„Większy komfort i wygoda dzięki mniejszym i lżejszym urządzeniom” – pod takim hasłem Webasto prezentuje swoje rozwiązania na tegorocznych targach Caravan Salon w Düsseldorfie (25 sierpnia – 3 września). Na stoisku firmy (hala 13, stoisko A70) można zobaczyć bogatą gamę produktów dla przyczep i samochodów kempingowych, w tym praktyczne instalacje Aqua View Showermiser i Sinkmiser, lodówkę Isotherm Freeline 115 Elegance, nowe gniazda połączeń zewnętrznych Whale Easi-Slide, a także hybrydowe ogrzewanie Webasto. Urządzenia, których niewielkie wymiary i mały ciężar ułatwiają instalację i użytkowanie, odznaczają się znakomitymi parametrami użytkowymi i funkcjonalnością, zapewniając komfort i wygodę w podróży.

Nowe trendy
Na rynku przyczep i samochodów kempingowych dają się obecnie zauważyć dwa trendy. Po pierwsze, ich użytkownicy są coraz młodsi i bardziej aktywni, a jednocześnie istnieje grupa klientów w starszym wieku, którzy pragną zapewnić sobie komfort. Po drugie, szybko rośnie liczba niewielkich samochodów kempingowych, w których jest mało miejsca na zainstalowanie dodatkowych urządzeń. – „Inspiracją dla nas jest dążenie użytkowników do zapewnienia sobie maksymalnej elastyczności” – mówi Fabian Bez, odpowiedzialny za dział Thermo firmy Webasto. – „Z myślą o tym rozwijamy nasze produkty, starając się zapewnić naszym klientom niezależność i komfort”.

Rozwiązania hybrydowe Webasto: większa niezależność
Gazowe ogrzewanie przyczep i samochodów kempingowych wiąże się z pewnymi ograniczeniami, wynikającymi głównie z niewielkiej przestrzeni oraz dodatkowej masy urządzeń. W związku z tym Webasto oferuje inteligentne i wydajne rozwiązanie hybrydowe, łączące ogrzewanie powietrzne Webasto zasilane olejem napędowym (Air Top Evo o mocy 4 lub 5,5 kW) z gazowym ogrzewaczem wody (o mocy 1,35 kW). Rozwiązanie hybrydowe jest przeznaczone do montażu pod podłogą, dzięki czemu zapewnia skuteczne ogrzewanie, nie zajmując miejsca wewnątrz pojazdu. Jednocześnie jest o ponad 20 kg lżejsze od rozwiązań konwencjonalnych.

Nowe gniazda połączeń zewnętrznych Whale z pokrywami Easi-Slide
Szeroką ofertę produktów wzbogaciły nowe gniazda połączeń zewnętrznych Whale z pokrywami Easi-Slide. Gniazda przeznaczone są dla połączeń wodnych, elektrycznych oraz gazowych i obok funkcjonalności odznaczają się łatwością instalacji. Wbudowana przesuwana zasłonka nie hałasuje podczas jazdy.

Lodówki Webasto: doskonała izolacja i oszczędność energii
Firma prezentuje również nowości wśród lodówek. Isotherm Freeline 115 Elegance to nowy model ze sprawdzonej linii Cruise, wyróżniający się większą efektywnością energetyczną. Lodówka o pojemności 83 litrów z 32-litrowym zamrażalnikiem wyposażona jest w funkcję ECO – gdy dysponuje wystarczającą ilością energii, gromadzi chłód. Dzięki temu oraz doskonałej izolacji zużywa o 35 procent mniej energii od porównywalnych lodówek dostępnych na rynku. Kolejną nowością jest Isotherm Built-in 16 – doskonała do małych samochodów kempingowych, ładowana od góry lodówka o pojemności 16 litrów, z możliwością regulowania temperatury. Niewielkie, przenośne urządzenie TB 13 travel box może służyć jako lodówka lub zamrażarka o pojemności 13 litrów. Dodatkowa podstawa umożliwia łatwe mocowanie, a skuteczność chłodzenia zapewnia utrzymanie pożądanej temperatury nawet w najgorętsze letnie dni.

Oszczędność wody dzięki urządzeniom Aqua View Showermiser/Sinkmiser
Aqua View Showermiser i Sinkmiser zmniejszają zużycie wody w bardzo prosty sposób: podczas oczekiwania, aż z kranu lub prysznica popłynie ciepła woda, odprowadzają zimną wodę z powrotem do zbiornika czystej wody. Sinkmiser można łatwo zainstalować przy zlewozmywaku, a Showermiser przy prysznicu.